неділя, 10 квітня 2016 р.

  Урок-гра "Математичний двобій"    (  5 клас  )

  Тема:   Повторення курсу математики початкової школи.

   Мета: Систематизувати практичні навички застосування вивченого матеріалу до розв"язування
                  задач і вправ з курсу математики початкової школи;
                  розвивати творчі здібності учнів шляхом розв"язування завдань на застосування
                  логічного мислення; розвивати інтерес до математики;вчити етиці та культурі спілкування

    Обладнання:таблиці із завданнями, індивідуальні картки.
    Організація класу до уроку:Учнів класу попереджено про урок-гру,його тему,правила    гри,                              
                  оцінювання,а також розділено на дві команди(у кожній команді обрано капітана)
    Правила гри:зачитується запитання чи умова задачі і вказується кількість балів за кожне
                  завдання.Гра включає бліц-конкурс,конкурс капітанів,домашнє завдання.
      Умови оцінювання:кожна правильна та чітка відповідь оцінюється 1 балом.В залежності
                  від завдання і його складності кількість балів може збільшуватись або зменшуватись.
                                                 
                                                                  Хід уроку:
       Завдання перше:Скласти ланцюжок математичних термінів за принципом:кожний наступний
                  термін починається з тої букви,якою закінчується попередній.
                  М"який знак і буква "и" не враховується і слово починається з тої букви після якої
                  стоїть"ь" і "и".Перемагає та команда,у ланцюжкуякої буде більше слів.
     Завдання друге:З даних наборів букв скласти слова і виключити слово,яке не має відношення
                  до математики.Завдання оцінюється у 5 балів.
                   Усма(сума),адв(два),акм(мак),сюлп(плюс),дбір(дріб),рит(три),сін(ніс),нявріняр(рівняння),
                  ачадаз(задача).
      Завдання третє.Бліц-конкурс:
                1. Записати число 100 за допомогою п"яти одиниць (111-11=100).
                   2. Не виконуючи математичних дій число 666 збільшити в півтора рази.
                   3. Поставити арифметичні дії між 2222 так, щоб в результаті отримати 9.(22:2-2=9).
                       Кожне завдання 2 бали.
          Завдання четверте:Записати у порожніх клітинках квадрата такі числа,щоб суми чисел
                   записаниху рядках,стовпцях і діагоналі були днакові.
                   Квадрат має бути зображений на таблиці(слова підбирає вчитель).
        Завдання п"яте.Конкурс капітанів: Капітани по черзі відповідають на запитання.
                   Кожна правильна відповідь 1 бал.
                   1.Переставний закон множення.
                   2.Як знайти невідоме зменшуване?
                   3.Сполучний закон множення.
                   4.Розподільний закон множення.
                   5.Як знайти невідомий від"ємник?
                   6.Що таке середнє арифметичне?
                   7.Ділення і множення на яке число залишає дане число незмінним?
                   8.Як знайти невідому частку?
                   9.Коли добуток двох чисел дорівнює нулю?
                   10.Скільки дільників має дане число?
                   11Як знайти невідоме ділене?
                   12.Як знайти невідомий добуток?
          Завдання шосте.Домашнє завдання:
                    Кожна команда підготувала запитання супернику вдома.Команди по черзі обмінюються
                    запитаннями,дають свої  відповіді.(В залежності від складноті завдань може бути одне,
                    два або більше запитань).Правильна відповідь 2 бали.
          Завдання сьоме:перекласти два сірники так,щоб отримати три квадрати.
                    (великий квадрат складається з 8 сірників,а два інші ділять його на два прямокутники).
                   Правильна відповідь 5 балів.
          Підсумок гри:Сумується загальна кількість балів.
                                   Визначається переможець.
          Підсумок уроку:Виставлення оцінок учням із врахуванням кількості балів,набраних
                                   кожною командою у грі,і особистого внеску кожного учня.

Немає коментарів:

Дописати коментар